Menu

ENJOY STEAM Academy Programovanie hier

Nazrite s nami do zákulisia počítačových hier a staňte sa ich tvorcom!

Deti sa na lekciách učia programovať svoje vlastné príbehy, animácie a hry. Popri tom ako dieťa tvorí, sa zároveň učí tvorivo myslieť, spolupracovať a systematicky argumentovať – základné zručnosti pre život v 21. storočí.

Level 1 je vhodný pre deti od predškolského veku, kedy začínajú s robotickou lienkou Blue Bot ktorá je vhodná pre rozvoj logického myslenia, priestorovej orientácie a plánovania. Zároveň  nenásilne podporuje aj jemnú motoriku a posilňuje koncentráciu dieťaťa. Neskôr predškoláci pracujú v rozhraní Scratch Junior na tabletoch. 

V Leveli 2 postupne objavujú klasický Scratch na notebookoch. Na rozdiel od Scratch Junior, kde sú príkazy v blokoch s piktogramami, je tento program v písanej forme, no stále graficky priateľský a na mieru mladým programátorom. Deti vytvárajú vlastné animácie, príbehy a hry, učia sa pohybovať v súradnicovom systéme a rozvíjajú si matematické a programátorské zručnosti. 

V leveli 3 preskúmame populárny hranatý svet. Minecraft: Education Edition je herná platforma, ktorá podnecuje kreatívne a inkluzívne učenie prostredníctvom hry. poskytuje lekcie a zábavné výzvy naprieč predmetmi.  Roblox Studio je dobre známa a obľúbená platforma na tvorbu hier pre našich študentov levelu 4 ENJOY STEAM Academy. Tu sa už deti zoznámia aj so základmi tvorby 3D hier a jazykom LUA.

Objednajte sa na ukážkovú hodinu!

Dni a časy výučby

Level 15-7 rokovŠtvrtok 16:30-17:00
Level 28-10 rokovPondelok 16:00-17:00
Level 39-11 rokovPondelok 17:00-18:30
Level 410-12 rokovUtorok 17:00-18:30

Prihláste svoje dieťa